پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

فرمانده نیروی هوافضای سپاه:

سخنان نوروزی رهبری و تأکیدات معظم له، به درستی تبیین شود سياسي

سخنان نوروزی رهبری و تأکیدات معظم له، به درستی تبیین شود
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - لاهیجان - فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به منشور گام دوم و نیز سخنان رهبر معظم انقلاب در نخستین روز سال جدید گفت: برای رفع مشکلات کشور باید تأکیدات رهبری، به درستی تبیین و مورد توجه واقع شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا سردار امیرعلی حاجی زاده عصر جمعه در مراسم سی و یکمین سالگرد شهادت حسین املاکی جانشین لشکر قدس گیلان در شهرستان لنگرود افزود: مردم از عملکرد و موفقیت های سپاه اطلاع دارند و آنچه نمی دانند؛ چگونگی موفقیت هایی است که باید توسط بخش های غیر نظامی هم دنبال شود.
وی ادامه داد: مدیریت موفق فناوری های پیچیده نظامی توسط سپاه باید الگوی بخش های غیر نظامی قرار گیرد.
وی از جمله عملکرد بخش هوافضای سپاه در سال 97 را ساخت کارخانه های زیر زمینی، نمایش موشک دزفول ، پهبادها و رزمایش های موفق دانست و اظهار داشت: سپاه در هر ماه و هر فصل، برنامه و دستاوردهای جدید و مهم در زمینه های مختلف فناوری را عرضه می کند.
سردار حاجی زاده خاطرنشان کرد: موفقیت سپاه در بخش هوافضا و موشک، بدلیل انتخاب افراد کارشناس و رعایت شایسته سالاری واقعی است و این مهم در سایر حوزه ها نیز باید انجام شود ضمن اینکه یکپارچگی موجود در سپاه برای حل پیچیدگی های فناوری، باید الگو باشد.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در اول فروردین ماه جاری تصریح کرد: منابع طبیعی و انسانی، پایه های قدرت اقتصادی است و اگر از این منابع به درستی استفاده کنیم، نباید جامعه فقیر داشته باشیم.
وی یادآور شد: رهبری در این بخش گله داشتند و نباید انتخاب مدیریت ها در بخش های یادشده، حزبی و گروهی باشد بلکه لازم است طبق اصل شایسته سالاری صورت گیرد و انتخاب ها و چیدمان ها ، به طور صحیح انجام شود چراکه با توجه به کامل بودن منابع ، نباید در کشور مشکلی باشد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: با وجود اینکه سخت ترین کارها و فناوری ها با پیچیدگی های بسیار بالا در زمینه نظامی با موفقیت انجام شده و در فناوری های پیچیده نظامی، رتبه های برتر جهانی را داریم؛ ولی در بخش هایی از کشور، شایسته سالاری رعایت نشده و بر این اساس، مشکلاتی بروز کرده است.
وی ادامه داد: کلید حل همه مشکلات کشور، در دست مردم است و نمونه موفقیت هایی که در بخش های نظامی رخ داده، باید براساس خواست ملی و توسط مسئولان، در سایر حوزه ها نیز انجام شود.
وی در خاتمه سخنانش ، شایسته سالاری در انتخاب ها از جمله مجلس شورای اسلامی و بخش های دولتی را راه حل مشکلات کشور دانست.
به گزارش ایرنا سردار حسین املاکی قائم مقام لشکر 16 قدس گیلان، یکی از ستارگان پرفروغ و از رزمندگان گیلانی بود که در عملیات های مختلف از جمله والفجر مقدماتی، والفجر 1 ، والفجر4 ، والفجر6 ، والفجر 8 ، والفجر 9 و عملیات بدر نقش آفرینی موثری داشت. وی در نهم فروردین ماه سال 67 در عملیات والفجر 10 در منطقه عمومی سید صادق، شانه دری بر روی ارتفاعات بانی بنوک به فیض شهادت رسید.
یکی از اقدامات به یاد ماندنی شهید املاکی که موجب شده از او به عنوان شهید قهرمان یاد شود، بستن ماسک خود به صورت یک بسیجی در گرماگرم حمله شیمیایی دشمن بود و همین اقدام ماندگار او موجب شد رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفری که سال 1380 به گیلان داشتند، در دیدار جوانان و فرهنگیان در مصلی رشت گفتند: شهید املاکی شما جانشین لشکر گیلان که توی میدان جنگ شیمیایی زدند و خودش هم آنجا در معرض شیمیایی بود، بسیجی بغل دستش ماسک نداشت، شهید املاکی ماسک خودش را برداشت بست به صورت بسیجی همراهش! قهرمان یعنی این! البته هر دو شهید شدند. هم املاکی شهید شد و هم آن بسیجی شهید شد اما این قهرمانی ماند اینها که از بین نمی روند. زنده اند، هم پیش خدا زنده اند، هم در دل ما زنده اند و هم در فضای زندگی و ذهنیت ما زنده اند.
استان گیلان هشت هزار شهید و نزدیک به 22 هزار جانباز و ایثارگر دارد.
6029/2007


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield