پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

بهره مندی 212 حادثه دیده از امداد نوروزی هلال احمر گیلان گفتگو

بهره مندی 212 حادثه دیده از امداد نوروزی هلال احمر گیلان
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان- مهدی ولی پور افزود: بیشترین امداد رسانی در حوادث ترافیکی بوده که تعداد 212 تن آسیب دیده حوادث جاده ای توسط نجاتگران حاضر در پایگاه ها خدمات امدادی دریافت کردند.
وی اظهار داشت: در عملیات های انجام شده، 206 نجاتگر ضمن ارائه خدمات امدادی به حادثه دیدگان ، 48 نفر از مصدومان را به مراکز درمانی انتقال دادند.
وی با بیان این که از آغاز طرح امداد و نجات نوروزی تاکنون، 69 تیم عملیاتی حضور داشتند، خاطر نشان کرد: یک هزار نجاتگر آموزش دیده به همراه 150 نفر از کارکنان جمعیت هلال احمر به صورت شبانه روزی در44 پایگاه های ثابت و سیار و شعب استان با تجهیزات کامل آماده ارائه خدمات هستند.

**بهره مندی بیش از 18 هزار نفر از طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی
معاون جوانان جمعیت هلال احمر گیلان نیز گفت: از آغاز اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافران تا دهم فروردین، 18 هزار و 461 نفر از مسافران و هموطنان از خدمات این طرح شامل ایمنی و سلامت، بهرفت، پیمان، سحاب و خیمه های نماز و سایر خدمات بهره مند شدند.
امید عظیمان افزود: در ایستگاه های ایمنی و سلامت خدمات درمانی مانند تست قند و فشار خون ، پیوستن به کمپین بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی )، معرفی و ارائه آموزش های طرح پیمان (پیشگیری از اعتیاد) ، فضای دوستدار کودک جهت تفریح و بازی کودکان ، فضای معنوی خیمه های نماز جهت اجرای فریضه واجب نماز و معرفی و نصب نرم افزار گیلداد برای مسافران ارائه می شود.
معاون جوانان جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به ایجاد فضای معنوی خیمه نماز در کنار پست های ایمنی و سلامت مسافران گفت: از آغاز طرح نوروزی بیش از یک هزار و 459 مسافر ضمن مراجعه به پست های ایمنی و سلامت از فضای خیمه های نماز جهت انجام فریضه واجب نماز استفاده کردند.
وی خاطر نشان کرد: برای ایجاد آرامش خاطر خانواده ها در زمان استفاده از خدماتی مانند مشاوره ، راهنمایی ، دریافت اطلاعات امدادی فضایی برای استراحت و بازی و نقاشی کودکان همه ساله در کنار پست های جوانان ایجاد می شود.
تاکنون بیش از سه هزار کودک از خدمات بازی ، سرگرمی، نقاشی و استراحت این پست ها بهره مند شدند.
دو هزار و 500 نفر از اعضا، داوطلبان، نجاتگران و همکاران این جمعیت در طرح های نوروزی شامل طرح ایمنی و سلامت و امداد و نجات همکاری می کنند، این طرح ها از بیست و پنجم اسفندماه گذشته آغاز شده و تا شانزدهم ماه جاری ادامه دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield