پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

امام جمعه رشت: سپاه، اندیشه ورز در جامعه باشد سياسي

امام جمعه رشت: سپاه، اندیشه ورز در جامعه باشد
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان- آیت الله رسول فلاحتی روز شنبه در نشست صمیمی با پاسداران سپاه قدس گیلان به مناسبت ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار در حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) رشت اظهار کرد: روز گرانقدر و شریف پاسدار که به مناسبت ولادت با سعادت امام حسین(ع) نامگذاری شده را به تمام پاسداران تبریک عرض می کنیم.
وی به نامه 53 امام علی(ع) در نهج البلاغه اشاره کرد و افزود: خدای متعال متکفل شده هر کسی خدا را یاری کند خدا او را یاری می کند و امروز انقلاب اسلامی و ملت ایران عزیز ملت ها شده و خدا در تمام عرصه ها ما را یاری کرده است.
امام جمعه رشت با اشاره به وقوع انقلاب های متعدد در دو قرن اخیر در دنیا بیان کرد: انقلاب کبیر فرانسه و انقلاب اکتبر روسیه سرآمد انقلاب های دنیا بود و در دوران خود تاثیراتی در جامعه خود داشت.
آیت الله فلاحتی تصریح کرد: انقلاب های مذکور به دلیل اینکه در درون از اقتدار ویژه ای برخوردار نشدند و تاثیری در دنیای پیرامونی خود نداشتند، فاتحه آنها خوانده شد.
وی به وقوع انقلاب اسلامی و تاثیر آن در معادلات جهانی در سال 1357 اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی هژمونی انقلاب های فرانسه و روسیه را به قهقرا و زیر سئوال برد و قدرت های جهانی را متاثر از خود کرد.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه تمام اندیشمندان اتاق اندیشه ورز دنیای سلطه متوجه ماهیت انقلاب اسلامی شدند، خاطرنشان کرد: قدرت های سلطه گر برای جلوگیری از نفوذ انقلاب اسلامی در مناطق مختلف دنیا تقابل با آن را آغاز کردند.
آیت الله فلاحتی تقابل بین عدالت و جبهه ظلم را نخستین ویژگی انقلاب اسلامی عنوان کرد و یادآور شد: تقابل بین جبهه حق و باطل دومین ویژگی تقابل انقلاب اسلامی با دنیای سلطه بود.
وی با اشاره به اینکه تقابل خدامحوری و جبهه اومانیسم یا انسان محوری سومین ویژگی انقلاب اسلامی با دنیای سلطه است، اظهار کرد: چهارمین تقابل بین انقلاب اسلامی و دنیای سلطه بر مبنای وحی در مقابل عقل است اما جبهه کفر که از عقل سخن می گوید، به آن نیز عمل نمی کند.
وی به یاری خداوند از انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته اشاره کرد و گفت: خداوند را به خاطر عزت ملت ایران شاکر هستیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield