پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

پیش‌بینی افزایش تولید برنج سفید در تالش گفتگو

پیش‌بینی افزایش تولید برنج سفید در تالش
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - مدیر جهاد کشاورزی تالش گفت: پیش‌بینی می‌شود، امسال شاهد افزایش کمی و کیفی برنج سفید باشیم.
علی موسوی در گفت و گو با ایسنا-منطقه گیلان گفت: شهرستان تالش 16هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد و به طور میانگین سالانه 80هزار تن شلتوک در این شهرستان تولید می‌شود.
وی با بیان اینکه تاکنون شخم اول در 45درصد از شالیزارهای این شهرستان انجام شده است، افزود: به دلیل جاری شدن سیلاب در این شهرستان سردهنه‌های شالیزارها تخریب شده است.
موسوی با بیان اینکه شهرستان تالش 110سردهنه دارد که تمام آنها خاکی هستند و سیلاب موجب تخریب اغلب آنها شده است، خاطرنشان کرد: برای فراهم شدن امکانات لازم برای شالیکاران بازسازی سردهنه‌ها در حال انجام است و تاکنون 70درصد از این سردهنه‌ها بازسازی شده‌اند.
وی تصریح کرد: برای تامین آب مورد نیاز تولید برنج این شهرستان از آب بندانها نیز استفاده خواهیم کرد و در حال حاضر 74 هکتار با 17پهنه آب‌بندان در این شهرستان وجود دارد.
مدیر جهاد کشاروزی تالش در خصوص برنامه‌ریزی‌های این اداره برای افزایش تولید برنج سفید شهرستان تالش گفت: با توجه به بارندگی هایی مناسبی که از سوی هواشناسی در آینده پیش‌بینی شده است و گرمای خوبی که خواهیم داشت، پیش‌بینی می‌شود، امسال شاهد افزایش نسبی کمی و کیفی برنج سفید باشیم.
وی گفت: اغلب برنج تالش از نوع هاشمی است و برنج شهرستان تالش یکی از با کیفیت‌ترین برنج های تولیدی کشور محسوب می‌شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield