نسیم گیلان

آخرين مطالب

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع):

حضرت زهرا (س) رهبری مقاومت در برابر جریان انحراف جامعه اسلامی است سياسي

حضرت زهرا (س) رهبری مقاومت در برابر جریان انحراف جامعه اسلامی است
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - ایسنا/گیلان دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: حضرت زهرا (س) رهبری مقاومت در برابر جریان انحراف جامعه اسلامی را بر عهده داشته است و درصدد آن بوده که جامعه اسلامی به امام معصوم(ع) متصل شود تا دین به دست اشرار یعنی امویان و عباسیان سپرده نشود که نتیجه آن را در طول تاریخ دیده‌ایم.

آیت الله رضا رمضانی، شامگاه گذشته در مراسم شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) که در مسجد جامع آستانه اشرفیه برگزار شد، با اشاره به اینکه شناخت وجود نازنین حضرت زهرا (س) برای امثال ما ممکن نیست، اظهار کرد: حضرت فاطمه(س)، شخصیتی بودند که حضرت جبرئیل(ع) افتخار خدمتگزاری در محضر ایشان را دارد.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه امام خمینی(ره) می‌فرماید: «یکی از مهمترین فضائل حضرت زهرا (س) این است که حضرت جبرئیل(ع) به خدمت ایشان می‌رسید»، افزود: جبرئیل(ع) به خدمت کسی می‌رسد که از مقام عصمت و علم الهی برخوردار باشد.
وی تصریح کرد: حضرت زهرا (س) هم از علم لدنی و هم از مقام عصمت برخوردار بود و نتیجه این ارتباط و این خدمتگزاری وجود مصحف فاطمه (س) بعد از رحلت پیغمبر اکرم (ص) بود.
آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه برای حضرت زهرا (س)، فراق پیامبر اکرم (ص) بسیار سخت و ناگوار بود، افزود: پیامبر اکرم (ص) هر زمانی که حضرت فاطمه (س) به محضر ایشان می‌رسید به احترام‌شان تمام‌ قد می‌ایستادند و دست‌های ایشان را می‌بوسیدند که حکایت از مقام وجودی آن حضرت دارد.
حضرت زهرا (س) با کمترین امکانات بهترین فرزندان را تربیت کرد
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تاکید بر اینکه در مدت عمر حضرت فاطمه (س) چه در زمان ولادت و چه در زمان شهادت، ایشان با مشکلات زیادی در جامعه اسلامی مواجه بود، گفت: در شعب ابی طالب که از سال هشتم تا دهم بعثت ادامه پیدا می‌کند سخت‌ترین شرایط برای حضرت فاطمه (س) به وجود آمد و همچنین در سال دهم بعثت، مادر خود را از دست می‌دهد.
وی به ویژگی‌های اخلاقی حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره کرد و افزود: حضرت زهرا (س) با کمترین امکانات فرزندان را به خوبی تربیت کرد اما امروز با بیشترین امکانات گاهی اوقات تربیت خوبی دیده نمی‌شود.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) ادامه داد: حضرت فاطمه (س) در سال‌های مشترک زندگی به گونه‌ای رفتار و زندگی کرد که گاهی اوقات گرسنگی فرزندان را به شکلی مدیریت می‌کرد که حضرت علی (ع) خبردار نمی‌شدند.
وی با اشاره به جایگاه علمی حضرت زهرا (س)، خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه (س) جایگاه علمی عظیمی دارند و یکی از منابع علمی ائمه معصومین (ع)، مصحف حضرت فاطمه زهرا (س) است که مرحوم کلینی چند روایت را در اصول کافی در این باب ذکر کرده است.
آیت‌الله رمضانی تاکید کرد: خیلی‌ها اگر سوالی داشتند به محضر حضرت زهرا (س) می‌رسیدند و حتی بعضی از مردان، همسران خود را نزد ایشان می‌فرستادند تا سوال‌های خود را از ایشان بپرسند.
وی با بیان اینکه بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص)، نوه پیامبر (ص) بر بالای نیزه گذاشته می‌شود چون جامعه به جاهلیت رسیده بود، تصریح کرد: نکات عمیق و دقیقی در خطبه‌های حضرت زهرا (س) وجود دارد و بعد از خواندن این خطبه، قلب‌ها نورانی می‌شود و معلوم است حضرت یک رسالت تعلیمی و یک رسالت تربیتی برای جامعه دارد.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه اگر نطفه ناپاکی منعقد شود، جامعه ضربه می‌خورد و این نطفه ناپاک بعد از رحلت پیامبر اکرم(ص) منعقد شد که زمینه فساد را فراهم کرد، گفت:بعد رحلت پیامبر(ص)، دین به دست اشرار سپرده شد و بنی امیه و بنی عباس بدترین جنایات را نسبت به اهل بیت (ع) انجام دادند.
وی با اشاره به اینکه بعضی‌ها در برابر خداوند، رسول خدا، احکام الهی، عالمان و دوستان خود کبر دارند و این تکبر در همه فضای زندگی آن‌ها اثر می‌کند، اذعان کرد: جامعه اسلامی نیاز به رهبری معصوم و عادل دارد که بتواند جامعه را هدایت کند.
آیت‌الله رمضانی تصریح کرد: اگر امامت به درستی باشد و تابع و ملتزم به اطاعت از امام باشیم، قطعا انسان نجات پیدا می‌کند؛ البته سه نکته شناخت نسبت به امام، محبت نسبت به امام و اطاعت از امام، باید رعایت شود.
طبق تعبیر حضرت زهرا (س) امر به معروف و نهی از منکر برای مصحلت جامعه لازم است
وی با بیان اینکه گاهی می‌بینیم امر به معروف و نهی از منکر ترک می‌شود که اگر این چنین شود اتفاقات ناگواری در جامعه صورت می‌گیرد و که از جمله آن، منکر شدن معروف و معروف شدن منکر است، افزود: در کشورهای غربی بعضی چیزها را مصوب می‌کنند که خلاف شرع بیّن است و در حقیقت منکر را به معروف تبدیل کردند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکر یک اثر فردی دارد که فرد را با معروف آشنا می‌کند و طبق تعبیر حضرت زهرا (س) امر به معروف و نهی از منکر برای مصحلت جامعه بوده و آن را آباد می‌کند.
وی با اشاره به اینکه حضرت زهرا (س) بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) کاری کرد که جامعه اسلامی به لحاظ مسئولیت پذیری بیمه شد، خاطرنشان کرد: اگر حضرت زهرا (س) جلوی این انحراف بزرگ را نمی‌گرفت، اتفاقات ناگوارتری می‌افتاد و دین و قرآن از بین می‌رفت و محو میشد.
آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه مسئولیت پذیری برعهده آحاد مردم است البته حاکمیت نیز باید به وظیفه خاص خود عمل کند، گفت: وقتی احکام و دین خدا به سخره گرفته می‌شود، آن جاست که انسان باید به وظیفه خود عمل کند.
وی با بیان اینکه در غرب عده‌ای هستند که می‌گویند آیات مربوط به جهاد در قرآن را کنار بگذارید چون این آیات مربوط به زمان پیامبر اکرم (ص) بوده و امروز زمان صلح است، تصریح کرد: البته ما صلح را قبول داریم اما صلح عادلانه که بر مبنای عدل باشد؛ صلح کل به معنای اینکه هر کسی را دوست بگیریم و هر دشمنی که درصدد محوکردن دین باشد را به عنوان دوست بدانیم، معنا ندارد.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه بعضی‌ها که با ادبیات دینی آشنا نیستند و نمی‌فهمند چرا شهید حاج قاسم سلیمانی به خارج از مرزها می‌رفت، افزود: دین بحث عدالت و امنیت را مطرح می‌کند و امنیت، داخل و خارج از مرز نمی‌شناسد؛ وجود حاج قاسم خطری برای دشمنان اسلام در عرصه بین الملل بود و به همین دلیل به دست شرورترین افراد نقشه ترور او را ‌کشند.
وی خاطرنشان کرد: محور مقاومت، درس ‌آموخته مکتب حضرت زینب (س) است و فصل جدیدی را در عرصه بین‌الملل باز کرد.
آیت‌الله رمضانی تاکید کرد: حضرت زهرا (س) رهبری مقاومت در برابر جریان انحراف جامعه اسلامی را بر عهده داشته است و درصدد آن بوده که جامعه اسلامی به امام معصوم(ع) متصل شود تا دین به دست اشرار یعنی امویان و عباسیان سپرده نشود که نتیجه آن را در طول تاریخ دیده‌ایم.
جامعه نباید بستر گناه برای نسل جوان باشد
وی ادامه داد: امام خمینی(ره)، شاگرد همان مکتب، این انقلاب را با حضور مردم رهبری کرد و امروز مسئولیت عامه امر به معروف و نهی از منکر باید احیا شود.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بسیاری از احکام الهی در جامعه به مسخره گرفته شده که مسئولین باید نسبت به مسائل معروف دین توجه بیشتری کنند، گفت: جامعه نباید بستر گناه برای نسل جوان باشد؛ باید مراقب نسل جوان باشیم و بستر تربیت آن‌ها را فراهم کنیم.
وی با اشاره به اینکه دشمنان دقیق‌ترین نقشه‌ها را کشیدند تا دین و آموزه‌های دینی و الهی را از ما و نسل جوان بگیرند، تصریح کرد: فضای مجازی می‌تواند عرصه‌های علمی را گسترش دهد اما اگر کنترل نشود می‌تواند در بخش‌های التقاطی و انحرافی زمینه منحرف کردن نسل جوان را فراهم کند.
آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه معروف‌ها در جامعه مانند نماز، زکات، جهاد و منکرها مانند بی‌حجابی، اختلاس و خیانت به بیت المال باید مورد توجه قرار گیرد، اذعان کرد: به واسطه انقلاب عظیم اسلامی روز به روز فرهنگ اهل بیت (ع) در دنیا در حال گسترش است و باید شکرگزار خداوند باشیم.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) اذعان کرد: معتقد هستیم زنان در عین حالی که می‌توانند مادر و همسر خوبی باشند، باید فعال اجتماعی در عرصه‌های تربیتی باشند؛ این مسئولیت پذیری را نه تنها زنان و دختران بلکه مردان جامعه هم باید از حضرت زهرا (س) یاد بگیرند.
انتهای پیام

لینک کوتاه:
https://www.gilan-online.ir/Fa/News/236055/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وضعیت بیژن مرتضوی پس از ابتلا به کرونا + عکس

ضرورت تشدید نظارت و برخورد قانونی با تخلفات کرونایی

تصاویر | طبیعت برفی مسیر سیاهکل به دیلمان

شهیدی که قبلا نوحه پای تابوتش را خودش خوانده بود

جوانان ایران اسلامی هرجا نامی از مکتب حسین(ع) باشد حضور دارند

شناسایی موارد جدید کرونای انگلیسی در گیلان

اختتامیه دومین جشنواره استانی شعر پایداری در رشت برگزار می شود

AMD سری جدید کارت گرافیک‌های RX 6000 را 13 اسفند رونمایی می‌کند

افتتاح سایت جدید 5G همراه اول در تهران

چرا گوشی‌ها با پیکربندی ماژولار و مشابه لپ‌تاپ‌ها ساخته نمی‌شوند؟

آمازون سرویس شناسایی نقص محصولات با بینایی رایانه‌ای را راه‌اندازی کرد

شهدا عزت را برای ایران اسلامی به ارمغان آورند

پرویز پرستویی راوی داستان زندگی یک پسر تنها

واتس‌اپ بی‌صدا کردن ویدیوها قبل از اشتراک‌گذاری را ممکن کرد

خودروی الکتریکی هواوی در اواخر سال جاری تولید خواهد شد

کاردانو به سومین رمزارز ارزشمند تبدیل شد

پتنت جدید اپل بازخورد لمسی در هدست‌های واقعیت مجازی را نشان می‌دهد

نسخه 5G گوشی ریلمی GT در گیکبنچ حضور پیدا کرد

معرفی تیم برای لیگ دسته سوم فوتبال و کمک به فقرا در آستارا

جاساز 70 کیلوگرم موادمخدر در خودرو سواری در صومعه سرا

معرفی کتاب/تاریخ فلسفه قرن نوزدهم

حناچی: رویکرد شهرداری در واگذاری باشگاه به سرخ آبی ها فرهنگی است

رانت تزریق واکسن برای هیچ‌کس مهیا نمی‌شود

شهاب جان، فکر کرده ای تا کی می توانی با دیگری می بخوری و با ما تلوتلو!

مهران غفوریان همه را غافلگیر کرد! + عکس

آیا رقابت بین گوشی‌های هوشمند در 2021 به آخر خط رسیده است؟

بهبود عملکرد تشخیص کلمات دستیار صوتی اپل

سیستم‌عامل iOS 14 روی 80 درصد تمام آیفون‌ها نصب شده است

گلکسی Z Fold2 5G به روزرسانی One UI 3.1 را دریافت می‌کند

بازی ترسناک هیدئو کوجیما درمیان پروژه‌های کنسل شده گوگل استادیا

توقیف تریلر حامل 25 تن چوب قاچاق در رودبار جنوب

معرفی نویسنده؛ جان اشتاین بک، نویسنده‌ی ناتورالیسم

صوت/ داستان شنیدنی "پنج نفری که در بهشت ملاقات می‌کنید"_ قسمت دوم

شاعرانه/ وادی پیموده را از سرگرفتن مشکل است

عزم جدی برای نهادینه کردن شادی و نشاط برای شهروندان

در تعقیب عاملان 2جنایت در پایتخت

برای کنترل کرونا از هیچ کاری دریغ نکرده‌ایم

کارگردان "ایتالیا ایتالیا" درگذشت + عکس

بازی Oxenfree بر روی فروشگاه پلی‌استیشن 1 دلار شد

کشف 7 ابزار ردیابی در نسخه اندروید اپ LastPass

گلکسی تب S7 Lite همراه با پردازنده اسنپدراگون 750 معرفی خواهد شد

گلناز نظامی: موفقیت چیزی جز موفقیت خواستن برای دیگران نیست

مسیر برفی زیبای سیاهکل به دیلمان +عکس

طبیعت برفی مسیر سیاهکل به دیلمان

اعضای هیئت نظارت بر انتخابات گیلان منصوب شدند

کلنگ ساختمان جدید فدراسیون ورزش کارگری در مجموعه آزادی به زمین زده شد

چو بوی گل به کجا رفتی؟

کتاب «همت پنج،به گوشم...» رونمایی شد

8000 متر مسیر دوچرخه تا پایان سال 99

250هزار دوز واکسن امروز وارد کشور می‌شود