نسیم گیلان

آخرين مطالب

نقش‌آفرینی بسیج در عرصه‌های مختلف؛ بسیج به میدان نظامی محدود نمی‌شود گفتگو

نقش‌آفرینی بسیج در عرصه‌های مختلف؛ بسیج به میدان نظامی محدود نمی‌شود
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - گروه استان‌ها- جانشین فرمانده سپاه استان گیلان در امور اقشار بسیج با اشاره به نقش‌آفرینی بسیج در عرصه‌های مختلف گفت: بسیج به میدان نظامی محدود نمی‌شود. - اخبار استانها -
سرهنگ پاسدار حسن حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: حوادث پر التهاب ماه‌های ابتدایی انقلاب اسلامی ضرورت تشکیل بسیج همگانی مردم برای دفاع از امنیت کشور در برابر ناآرامی‌های ایجاد شده توسط دشمنان را ایجاد کرده و شرایط دفاع همه جانبه از انقلاب اسلامی را بیش ‌از پیش مهیا کرده بود.
جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج افزود: در چنین شرایطی در 5 آذر سال 58 بسیج به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد و امام خمینی (ره) در تشریح ضرورت تشکیل بسیج فرمودند تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران یقیناً از برکات خداوند بوده که بر ملت ایران و انقلاب اسلامی ایران ارزانی شد.
حبیبی ابراز داشت: در حوادث گوناگونی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی رخ داد نهادها و گروه‌هایی با ایثار و شهادت طلبی کشور و انقلاب اسلامی را در برابر ناآرامی‌ها بیمه کردند که مصداق این امر در 8 سال جنگ تحمیلی به وضوح مشخص است.
جانشین فرمانده سپاه گیلان در بسیج: ایستادن در صف‌های طولانی دریافت کالای اساسی حق مردم نیستنفرات برتر «مسابقات کاراته» بسیج گیلان معرفی شدندفرمانده سپاه قدس گیلان: «رونق تولید» در کشاورزی از برنامه‌های ویژه سپاه پاسداران است جانشین فرمانده سپاه استان گیلان در امور اقشار بسیج با بیان اینکه نظام اسلامی به نیروهای وفادار مانند بسیج متکی است خاطرنشان کرد: نقش نیروهای مردمی و بسیج در حوادث و ناگواری‌ها مانند جنگ تحمیلی، فتنه سال 88 و در حال حاضر مقابله با شیوع بیماری کرونا و موارد دیگر تعیین‌کننده و اثرگذار بوده است.
چه کسانی در زمره خانواده بسیج جای دارند؟
وی با بیان اینکه هر کسی که دغدغه آینده کشور، آینده جمهوری اسلامی ایران و دنیای اسلام را دارد در خانواده بسیج جای دارد گفت: کسی که برای استقلال و آزادی ملت خود اهمیت و ارزش والایی قائل بوده و به‌دنبال بیزاری از غرب است نیز از خانواده بسیج است.
حبیبی با بیان اینکه تمامی انسان‌های مومن، آگاه، متعهد و آماده برای خدمت به ملت و مردم جز خانواده بسیج به حساب می‌آیند اظهار داشت: فردی که هم و غم شکل‌گیری وحدت در جهان اسلام را داشته و در جهت تحقق این اهداف قدم بر می‌دارد یک بسیجی است.
بسیج در چه عرصه‌هایی ورود پیدا می‌کند؟
وی با اشاره به اینکه عرصه ورود بسیج تنها به میدان آوردن مردم در زمان حمله به مرزهای یک کشور نیست بلکه این تنها یکی از عرصه‌های ورود بسیج است گفت: زمانی که هویت سیاسی و ملی یک ملت مورد تعرض قرار گرفته و یا به فرهنگ، اعتقادات و باورهای ریشه‌دار یک ملت اهانت می‌شود آن زمان عرصه ورود بسیج است.
جانشین فرمانده سپاه استان گیلان در امور اقشار بسیج خاطرنشان کرد: زمانی که نسل برگزیده یک ملت احساس عقب ماندگی از قافله علم را داشته باشد آن زمان عرصه به میدان آمدن و اقدام از سوی بسیج است.
وی با اشاره به اینکه یکی از عرصه‌های دستاوردهای کشورهای توسعه یافته و قدرتمند پیشرفت در حوزه علم و فناوری است گفت: ضرورت علم و فناوری امری بدیهی بوده و خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر علم و فناوری به دستاوردهای خوبی در زمینه هسته‌ای و سایر عرصه‌ها رسیده است.
جانشین فرمانده سپاه استان گیلان در امور اقشار بسیج با بیان اینکه با رویکرد علمی می‌توان در آینده بر همه مشکلات جامعه غالب شد تصریح کرد: در راستای پیشرفت کشور گفتمان قالب جامعه باید علمی بوده و همه دستگاه‌ها باید فعالیت‌های خود را بر محور علم بنا نهند.
حبیبی ابراز داشت: همچنین آن زمان که احساس شود پایه‌های یک زندگی عادلانه و مطلوب در کشور برای ترمیم به تلاش نیاز دارد عرصه به میدان آمدن بسیج است.
وی یا بیان اینکه روشنگری‌ها و آگاهی بخشی در زمینه سواد رسانه یکی از رویکردهای بسیج است افزود: زمانی که جبهه‌های فرهنگی و فکری دنیا با ابزار فوق مدرن برای تسخیر ملت‌ها اقدام می‌کنند تا ملتی را از ریشه‌های فرهنگی و اصالت خود دور سازند هنگام به میدان آمدن بسیج است.
جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که انجام تمامی موارد مذکور انسان‌هایی را می‌طلبد که با بصیرت بتوانند نیازهای موجود را شناسایی کنند.
حبیبی گفت: بسیج تنها به میدان نظامی و میدان جنگ محدود نبوده و با لطف و عنایت خداوند توانسته در بسیاری از عرصه‌ها یاریگر ملت باشد و با قدرتی که از خود به نمایش گذاشته حتی دیر باور‌ترین افراد نیز به توانایی ملت ایران ایمان آورده‌اند.
در گام دوم انقلاب بسیج چه وظایفی دارد؟
وی با بیان اینکه بسیج باید در گام دوم انقلاب وظایف خود را نسبت به انقلاب اسلامی مشخص کند افزود: امام خمینی (ره) در 2 آذر سال 67 در زمان تشکیل بسیج دانشجویان و طلاب فرمودند دانشجویان علوم مختلف و طلاب باید با تمام توان خود در جهت دفاع از انقلاب اسلامی در مراکز مذکور اقدام کنند.
جانشین فرمانده سپاه استان گیلان در امور اقشار بسیج با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) ابراز داشت: بسیجیان باید در این 2 مرکز پاسدار اصول تغییر ناپذیر نه شرقی باشند کما اینکه از فرمایشات امام خواسته‌هایی اعم از حمایت از شعارهای جهانی انقلاب اسلامی استنباط می‌شود.
حبیبی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران پرچم معنویت و اخلاق را در عالم برافراشت و این امر نیز بدون حرکت، همدلی و اقتدار مردم میسر نبوده و لذا امام خمینی (ره) نیز فرمودند با اقتدار علمی و عملی می‌توانیم پرچم جمهوری اسلامی ایران را در جهان به اهتزار درآوریم.
جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج خاطرنشان کرد: امروز در تریبون‌های عظیم جهانی و بین‌المللی از عدالت و مظلومیت برخی از ملت‌ها سخن به میان می‌آوریم که این از برکات نظام جمهوری اسلامی است.
حبیبی عنوان داشت: در این راستا شهدایی مانند سردار حاج قاسم سلیمانی منادی صلح در جهان بوده و در جهت توانمندسازی مردم در مقابل استقلال خود شهر به شهر می‌رفتند و از این رو نقش شایانی در بیداری جهان اسلام ایفا کردند.
جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج تصریح کرد: حضور مردم و بسیج حقیقی دل‌ها و جان‌ها می‌تواند پشتوانه حرکت عظیم جهانی باشد که این مسئولیت عظیم بسیج در گام دوم انقلاب است.
انتهای پیام/614/ح

لینک کوتاه:
https://www.gilan-online.ir/Fa/News/247711/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قتل 3 عضو خانواده توسط دختر بزرگ

خبری از سهمیه بنزین نوروزی نیست

نماینده مراغه: مردم را در صف‌ ها ذلیل کرده‌ ایم

قیمت ارزان‌ترین گوشی‌های بازار

رویداد جدید بازی Fate/Grand Order معرفی شد

اپل فروش آی‌مک پرو را متوقف کرد

رکورد سرعت اینترنت 5G شکسته شد

فیس‌بوک متهم شد

مایکروسافت در یک قدمی تصاحب بتسدا

زنان و اعتیاد ؛ اقدام مشترک معاونت امور زنان و خانواده و ستاد مبارزه با مواد مخدر

گسترش فضای سبز در رضوانشهر با کاشت گونه‌های بومی

تشدید برخورد با گروه‌های غیرمجاز کوهنوردی در گیلان

27 پایگاه قهرمانی بیلیارد در کشور وجود دارد

شهرداری آستارا برای صدرنشینی و چوکا برای فرار از انتهای جدول می جنگند

گروه داوری بازهای چوکا و شهرداری آستارا اعلام شد

توسعه ورزش همگانی زمینه ساز ورزش قهرمانی است

تبلیغات انتخابات 1400 به صورت مجازی است

مجلس 90 میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در نظر گرفت

هلال احمر: لطفا به گیلان سفر نکنید

پروفسور «ابوالفضل درویزه» بر اثر بیماری در گذشت

رفع تصرف 3 هکتار از اراضی تالابی بندر انزلی

فرماندار ماسال برای ورود مسافران نوروزی شرط گذاشت

سفر به شهرستان‌های نارنجی استان گیلان ممنوع است

نرخ سکه و طلا در بازار رشت

47 هزار شغل جدید در سامانه رصد کرمانشاه ثبت شد

206 کودک کار خراسان شمالی مورد حمایت بهزیستی قرار می‌گیرند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: آمار و اقدامات مرتبط با ارائه تسهیلات در ایلام قابل رصد مردم است

اولین جشنواره فرهنگی، ورزشی کارگران کم بینا و نابینای استان یزد برگزار شد

بیشترین تعاونی های هرمزگان در بخش کشاورزی فعالیت دارند

حمایت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستاییان و عشایر استان البرز از آسیب دیدگان بلایای طبیعی

جذب صد درصدی تسهیلات مشاغل خانگی برای دومین سال متوالی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین : بیش از هزار کارگر ماهر در صنایع قزوین مورد نیاز است

همکاری دانشگاه‌ و دستگاه های اجرایی زمینه ساز ایجاد انگیزه کارآفرینی در قالب شرکت های تعاونی است

فعالان مشاغل خانگی در خوزستان برای بهره مندی از بیمه نام نویسی کنند

چرا نویسنده‌ی مرده نویسنده‌ی بهتری است؟

توزیع 10 هزار اصله نهال رایگان

آثار برگزیده کارگاه عکس معرفی شد

شیری که ارزش دور ریختن داشت

میزان افزایش حقوق‌ ها در سال آینده تصویب شد

تبدیل موز به دسته کنترل پلی استیشن!

شخصیت جدیدی به بازی Fortnite اضافه شد

به‌روزرسانی جدید بازی Genshin Impact به زودی منتشر خواهد شد

کانون‌های مساجد نقش بسزایی در ارتقای فرهنگی و دینی دارند

شهرداری رضوانشهر بیش از 2 هزار اصله نهال غرس کرد

سفر نوروزی به گیلان ممنوع

محبوبیت برنج گیلان در بازارهای کشورهای حاشیه خلیج فارس

قطار رشت-قزوین دو ساله شد

گاز مشترکان روستای رحیم آباد قطع می‌شود

رئیس سازمان‌ آموزش فنی وحرفه‌ ای کشور: طرح الحاقی اختصاص 5 درصد از محل اعتبارات تبصره 18 به توسعه آموزش های مهارتی به تصویب رسید

قدیمی‌ترین کتاب‌فروشی اصفهان استوار همچون چهلستون