نسیم گیلان

آخرين مطالب

ماجرای بوسه زدن شهید سلیمانی بر دست سردار حق‌بین و افتخاری که برای مردم گیلان ثبت شد+عکس اجتماعي

ماجرای بوسه زدن شهید سلیمانی بر دست سردار حق‌بین و افتخاری که برای مردم گیلان ثبت شد+عکس
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - عملیات به قدری خوب برنامه‌ریزی شده بود که با آن گستردگی فقط دو شهید داشتیم و به فرموده سردار دلها حاج قاسم سلیمانی این افتخار به نام مردم گیلان ثبت شد. - اخبار فرهنگی -
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سردار محمدعلی حق‌بین، هم‌رزم شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و از فرماندهان مطرح مقاومت در سوریه و عراق روز گذشته(سه‌شنبه) به همرزمان شهیدش پیوست.
خبرگزاری تسنیم همزمان با سالگرد شهادت شهید سردار قاسم سلیمانی گفت‌وگویی با ایشان داشته‌ است. متن این گفت‌وگو را اینجا بخوانید:
هجر حبیب|آزدسازی کدام شهرهای سوریه باعث شادی شهید سلیمانی شد؟/ گفت‌وگوی با فرمانده‌ای که حاج قاسم دست او را بوسید+ عکس سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد علی حق‌بین از همرزمان شهید سلیمانی در سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه در هر کشوری افرادی به عنوان لیدر اصلی نقش‌آفرینی می‌کنند؛ اظهار داشت: دشمنان اسلام و مسلمین و این مرز و بوم با تمام وجود، امکانات خود را -در قالب داعش- جمع کردند تا انقلاب اسلامی را نابود کنند، اما لطف خداوند متعال و عنایات امام زمان (عج) به داد این انقلاب رسید.
* خیلی‌ها به عشق اسلام و سردار دلها، دل به آتش زدند
وی با بیان اینکه حاج قاسم به دلیل رفتارهای خوبی که از خود بروز داده بود، در جنگ سوریه محور اصلی بود؛ تصریح کرد: عشق و علاقه به سردار سلیمانی یک جنس دیگری داشت؛ با اشاره سردار سلیمانی خیلی‌ها خود را به آتش زدند؛ یعنی عشق و علاقه به حاج قاسم واقعی بود.
* نباید منتظر باشیم حاج قاسم‌ها خودشان ایجاد شوند/ داعش جدید ایجاد می‌شود
این همرزم شهید سلیمانی در سوریه با تأکید بر اینکه بسیاری از افراد شهید سلیمانی را برای پیروزی بر داعش همراهی کردند اما حاج قاسم یک فرمانده بی‌بدیل بود، افزود: ما نباید منتظر این باشیم که امثال شهید سلیمانی خودشان به وجود بیایند اما در حال حاضر ده‌ها سلیمانی در کنار رهبرمان حضور دارند که باید آنها را با وحدت همه جناح‌ها در عرصه و معرکه وارد کرد.
سردار حق‌بین، وحدت را یکی از ضروریات جامعه عنوان کرد و گفت: شک نکنید در آینده دشمن همین داعش را رنگ و لعاب می‌دهد و در یک قالب دیگری وارد میدان می‌کند چراکه میلیاردها دلار برای ایجاد آن خرج کردند.
* هنر بی‌بدیل حاج قاسم؛ جمع کردن نیروها از اقصی نقاط جهان برای جبهه مقاومت است
این فرمانده سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود نحوه آشنایی خود را از دوران دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه از دوران دفاع مقدس ایشان را می‌شناختم،‌ اما حدود 5 سال از نزدیک در جبهه مقاومت خدمت ایشان بودم.
این فرمانده تیپ مدافعان حرم ایرانی در سوریه با بیان اینکه حاج قاسم نظرات همه فرماندهان میدان را به خوبی گوش می‌کرد؛ تصریح کرد: فرماندهان جبهه مقاومت علاوه بر اینکه مستشاران نظامی بودند، یعنی اطلاعات و تجربیات 8 سال دفاع مقدس و جنگ با کومله و غیره را در اختیار عراقی‌ها و سوری‌ها قرار می‌دادیم، در جبهه رزم نیز فعالیت میدانی داشتیم. یعنی با نظر و تأیید سردار سلیمانی در صحنه‌های رزم علیه دشمن عمل می‌کردیم.
* ماجرای شنیدنی آزادسازی شهرهای نبل و الزهرا
وی در بخش دیگری از سخنان خود به ماجرای آزادسازی دو شهر سوریه اشاره کرد و اظهار داشت: این دو شهر شیعه‌نشین بودند و حدود 50 تا 70 هزار جمعیت داشتند که پس از حمله داعش بخشی از آنها آواره شدند و بخشی از آن یعنی حدود 55 هزار نفر داخل این دو شهر سکونت داشتند که قریب به 4 سال در محاصره کامل نظامی بودند.
این فرمانده نظامی در سوریه از محاصره این دو شهر از فاصله بسیار نزدیک خبر داد و تصریح کرد: شهر مایر که یکی از شهرهای نزدیک به این دو شهر بود تنها 1200 متر با این دو شهر فاصله داشت، برای همین نیاز به خمپاره و غیره نبود بلکه تکفیری‌ها با قناصه رزمندگان را مورد هدف قرار می‌دادند. حتی در بسیاری از موارد داعشی‌ها با سلاح‌های بسیار سبک، زن و بچه مردم را که در این کوچه و خیابان بودند مورد هدف قرار می‌دادند و در موارد دیگر نیز با خمپاره و گلوله به این دو شهر حمله‌ور می‌شدند.
این رزمنده جبهه مقاومت و دفاع مقدس با تأکید بر اینکه داعشی‌ها هرچه در توان داشتند را بر سر این مردم می‌ریختند؛ تصریح کرد: در این دو شهر یک بیمارستان 300 متری دو طبقه با امکانات بسیار ضعیفی وجود داشت که از طریق بالگرد تجهیزات پزشکی و خوراکی برای آنها ارسال و از هوا برای آنها پرتاب می‌شد.
سردار حق‌بین با اشاره به اینکه طراحی بسیار دقیقی انجام دادیم تا دشمن محاصره را بشکند؛ افزود: حاج قاسم از این برنامه‌ریزی بسیار تقدیر و تشکر کردند و ابراز محبت به رزمندگان گیلانی داشتند. چراکه در 12 بهمن‌ماه سال 1394 – که شب مهتابی بود- از سه محور به منطقه دورالزیتون حمله کردیم و خوشبختانه از هر سه منطقه وارد خطوط دفاعی دشمن شدیم و آنها را محاصره کردیم.
وی طول این عملیات را حدود 3 ساعت و 30 دقیقه عنوان کرد و اظهار داشت: یک عملیات تقریباً حدود 15 دقیقه باید به طول بینجامد اما این عملیات حدود سه ساعت و نیم به طول انجامید. دشمنان هر روز اعلام می‌کردند که به‌زودی به این دو شهر حمله می‌کنیم و ناموس شیعه را به عنوان برده به کشورهای دیگر می‌فروشیم.
این همرزم حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه این جملات برای ما بسیار سخت و عذاب‌آور بود؛ تصریح کرد: با سایر رزمندگان عهد کردیم که به هر قیمتی هم شده این محاصره را بشکنیم. برای همین شناسایی بسیار دقیقی انجام دادیم مثلاً من به عمق و عقبه دشمن رفته بودم و توانستیم طراحی مناسبی را برای حمله برنامه‌ریزی کنیم.
این فرمانده سپاه پاسداران ادامه داد: این طراحی به قدری خوب برنامه‌ریزی شده بود که در این عملیات به این گستردگی فقط دو شهید داشتیم و به فرموده سردار دلها حاج قاسم سلیمانی این افتخار به نام مردم گیلان ثبت شد.
سردار حق‌بین تصریح کرد: حاج قاسم این کار ما را همانند کندن درب خیبر عنوان کردند و انگشتر شخصی خود و یک سلاح شکاری را به من هدیه کردند و گفتند چند بار برای شکستن محاصره عملیات انجام داده بودیم اما هر دفعه به یک مشکل بر می‌خوردیم و ناکام بودیم.
وی به نحوه عملیات اشاره کرد و افزود: به شوخی به حاجی گفتم ما یک کلک رشتی به دشمن زدیم و توانستیم آنها را شکست دهیم. چراکه آن شب یک شب مهتابی بود اما به فضل خدا ابری مقابل ماه قرار گرفت و ما عملیات را آغاز کردیم و دایره بسیار بزرگی را برای خودمان تثبیت کردیم که دیگر نتوانند خودشان را سازماندهی کنند و همین ماجرا دلیلی شد که در روزهای آینده شهرهای دیگری را هم آزاد کنیم.
به گزارش خبرنگار تسنیم، حاج قاسم به رسم ادب و تشکر پس از برگزاری مراسم، دست سردار حق‌بین را می‌بوسد.

نسیم گیلان

نسیم گیلان

متن کامل این گفتگو را اینجا بخوانید.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.gilan-online.ir/Fa/News/261217/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

اوقات شرعی رشت در 21 اردیبهشت 1400

دستگیری عاملان قمه کشی قهوه‌ خانه‌ ای

پرتصادف‌ ترین مناطق پایتخت اعلام شد

واکسن های ایرانی در مراحل نهایی تولید قرار دارند

واردات 10 میلیون واکسن به کشور تا نیمه خرداد

دفتر رهبر انقلاب مبلغ فطریه 1400 را علام کرد

وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در شرق کشور / تداوم رگبارباران در برخی نقاط

نگرانی جهانی از نیاز به دوز سوم واکسن

دانش آموزان مبتلا به کرونا جداگانه آزمون می دهند

قیمت واکسن کرونا در بازار سیاه چقدر است ؟

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 20 اردیبهشت 1400

هزینه پیامک بانک‌ های دولتی هم زیاد شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 20 اردیبهشت 1400

افزایش قیمت نان در تهران تا مرز 50 درصد

واکنش ایران به وقایع کربلا : شدیدا محکوم می کنیم

خطیب زاده : مذاکرات وین در مسیر خوبی است

طالبان برای عید فطر سه روز آتش بس اعلام کرد !

جهانگیری : در زمینه واکسن جهش رخ داده

عبدالوهاب شهیدی درگذشت + بیوگرافی و زمان برگزاری مراسم تشییع

جدیدترین تصاویر و اخبار از سریال House of the Dragon پیش درآمد بازی تاج و تخت

دعای روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان

اسدالله یکتا راهی بیمارستان شد + وضعیت جسمانی

رونمایی از گلکسی‌های جدید در ماه آگوست

واردات نیمه رسانای چین کاهش یافت

مودم 5G اختصاصی اپل احتمالا با آیفون‌های 2023 عرضه خواهد شد

زمان‌بندی وزارت ارتباطات برای واگذاری 5 میلیون پورت VDSL افزایش یافت

احتمال عرضه کنترلرهای دوال سنس با رنگ‌بندی‌‌های جدید

آپدیت اندروید 11 گلکسی A12 با One UI 3.1 رسما ارائه شد

آینده قطارها و حمل نقل چگونه خواهد بود؟

پیشنهاد 200 میلیونی اپیک گیمز به سونی برای عرضه بازی‌های انحصاری

هشدار سونی درباره کمبود عرضه پلی استیشن 5

تسلا 750 هزار دلار جریمه شد

سیستم عامل هارمونی به محصولات شیائومی و اوپو راه پیدا می‌کند

شناسایی عامل مخرب جاسوسی در کارزار TunnelSnake

ایده جدید شیائومی برای گوشی‌ هوشمند

رندر رسمی قاب پشتی گوشی آنر 50 منتشر شد

گوشی‌های پرچم‌دار ویوو 3 نسخه جدید اندروید را دریافت می‌کنند

اطلاعات جدیدی درباره گلکسی واچ 4 و واچ اکتیو 4 منتشر شد

سقوط قیمت موبایل در بازار

کمبود کنسول پلی‌استیشن 5 ادامه خواهد داشت

ویژگی‌های جدید اینستاگرام و فیس‌بوک کاربران را شگفت زده خواهد کرد!

جزئیات جدیدی از گیم‌پلی و کیفیت اجرایی The Ascent منتشر شد

چیپست اگزینوس 2200 سامسونگ راهی لپ‌تاپ‌ها می‌شود

شیائومی از معرفی ایرباد پرچمدارش در آینده نزدیک خبر داد

امتیاز DxO باتری گلکسی M51 سامسونگ مشخص شد

یک محقق امنیتی موفق به هک ردیاب AirTag اپل شد!

شیائومی روی دوربین سلفی زیر نمایشگر با قابلیت چرخش کار می‌کند

آپدیت اندروید ١١ گلکسی A02s سامسونگ به همراه OneUI Core 3.1 ارائه شد

نحوه انتقال استیکر های واتساپ به تلگرام

گوگل احراز هویت دو عاملی را به صورت پیش‌فرض برای کاربران فعال خواهد کرد