نسیم گیلان
آیت الله بهجت عارفی دارای درک اجتماعی و سیاسی مثال زدنی بود
جمعه 24 ارديبهشت 1400 - 16:06:44
نسیم گیلان -

نسیم گیلان


آیت الله فلاحتی در خطبه های این هفته نمازجمعه رشت اظهار داشت: آیت الله بهجت محصول سال‌ها ریاضت، رنج‌ و محنت و افتخاری برای گیلانیان و ایران اسلامی است که قرن ها باید بگذرد تا کسی به مانند وی در جامعه اسلامی پدید آید .
وی در ادامه سخنانش با اشاره به سالروز بزرگداشت فردوسی شاعر گرانقدر ایران خاطرنشان کرد: امروز قدرت های جهانی تلاش می کنند ملت ها را از فرهنگ های بومی و منطقه ای خود دور نگه دارند و آنها را به سوی اهداف خودشان هدایت کنند.
وی به نفوذ زبان های بیگانه در برخی کشورها اشاره و بیان کرد: اهمیت زبان ملی یک کشور برای بسیاری ناشناخته است از این رو باید مراقب حفظ اصالت زبان فارسی باشیم و حرمت آن را حفظ کنیم.
امام جمعه رشت در بخش دیگری از سخنانش به رسمیت شناخته شدن موجودیت اسرائیل در بیست و پنجم اردیبهشت ماه73 سال قبل گفت:صهیونیست های غاصب، اسرائیلی درست کردند که یک کشور قلمداد شد و اسرائیل اکنون بلایای جان تاریخ و امت اسلامی است .
آیت الله محمدتقی بهجت فومنی زادهٔ 2 شهریور 1295 در فومن – درگذشتهٔ 27 اردیبهشت 1388 در قم)، از عرفای نامدار و از مراجع تقلید سرشناس شیعه دوازده‌امامی بود. او از شاگردان محمدحسین غروی اصفهانی (مشهور به کمپانی) و سید علی قاضی بود و از جانب سید علی قاضی لقب فاضل گیلانی گرفته بود. وی در 93 سالگی در قم درگذشت و پس از اقامه نماز توسط جوادی آملی در حرم فاطمه معصومه (قم) به خاک سپرده شد.
برچسب‌ها رشت گیلان امام جمعه رشت

http://www.gilan-online.ir/Fa/News/268574/آیت-الله-بهجت-عارفی-دارای-درک-اجتماعی-و-سیاسی-مثال-زدنی-بود
بستن   چاپ